KONTAKT

Telefon: +48 798 782 663
E-mail: biuro@mxaarchitektura.pl

Adres: MxA ARCHITEKTURA Pracownia Projektowa Jan Mazur
ul. Mogilska 40/33, 31-546 Kraków

WYŚLIJ NAM WIADOMOŚĆ

  CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

  Czy projekt zamówiony u Państwa jest kompletny do załatwienia spraw urzędowych? Czy będę musiał jeszcze coś załatwiać?

  Opracowana dokumentacja jest kompletna i wielobranżowa – oznacza to, że zawiera wszystkie opracowania wymagane przepisami prawa. Oprócz tego, na życzenie podejmujemy się pełnej reprezentacji Inwestora, to znaczy załatwiamy wszystkie formalności w urzędach i uzyskujemy dane wyjściowe, opinie i dokumenty do projektowania

  Nie mam czasu na załatwianie spraw urzędowych - czy mogą to Państwo załatwić za mnie?

  Tak. Na zlecenie Inwestora pełnimy funkcję pełnomocnika. Odbieramy korespondencję, pilnujemy terminów załatwiania spraw, uzyskujemy dodatkowe dane wyjściowe do projektowania – w skrócie załatwiamy wszystkie formalności w urzędach i opiekujemy się Państwa inwestycją od A do Z.

  Ile kosztuje projekt budowlany i jaki jest termin opracowania dokumentacji?

  Projekty wyceniamy indywidualnie i cena zależy od zakresu prac. Wyceny są czytelne i przejrzyste, jasno opisujemy co cena zawiera i czego nie zawiera. W wycenie kwoty za prace projektowe rozbijamy na poszczególne branże: architekturę, konstrukcję, instalacje sanitarne, elektryczne, kosztorysy i inne stosownie do potrzeb

  Projektowanie to czasochłonny proces i pełny projekt budowlany nawet małego budynku ma ponad 100 stron dokumentacji. W projekcie, oprócz architekta, biorą udział również inni projektanci stosownie do posiadanych uprawnień budowlanych i za ich pracę Państwo płacą. Terminy wykonania prac podajemy na etapie wyceny i zależą od wielkości obiektu oraz zakresu prac.

  Mam działkę i chcę wiedzieć, jaka zabudowa jest na niej dozwolona. Czy zajmują się Państwo przygotowywaniem takich analiz?

  Tak. Przygotowujemy analizy możliwości zabudowy działki, tak zwane analizy chłonności. Sprawdzamy czy zgodnie z warunkami lokalnymi i obowiązującymi przepisami Państwa działka jest działką budowlaną. Przedstawimy ważne informacje, w tym jakiej funkcji i jakiej wielkości budynek można wznieść na przedmiotowej działce.

  Czy jest możliwość zlecenia Państwu wykonania pewnego etapu dokumentacji projektowej, na przykład koncepcję architektoniczną lub inwentaryzację?

  Tak, opracowujemy część dokumentacji projektowej. Zakres prac dostosowujemy do Państwa wymagań

  Miałem w przeszłości problemy z wybudowaniem budynku przez niestarannie przygotowany projekt - czy są Państwo odpowiedni do tego, żeby się zająć moją inwestycją?

  Projektujemy z sercem i głową. Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i budowie. Na każdym etapie projektu myślimy o przyszłej budowie i dobieramy odpowiednie rozwiązania – po prostu jesteśmy dobrzy w tym co robimy. Podchodzimy poważnie do podejmowanych zadań i zawsze posiadamy ważne ubezpieczenie od działalności pracowni projektowej na kwotę stosowną do podejmowanych zadań

  Czy przed rozpoczęciem projektu podpiszemy umowę?

  Tak – zawsze przed rozpoczęciem prac sporządzamy przejrzystą umowę z harmonogramem prac i na jej podstawie realizujemy zlecenie.